بایگانی نوشته‌ها


بهداشت روان

بهداشت روان

بهداشت روانی در درون مفهوم کلی بهداشت قرار دارد و بهداشت یعنی توانایی کامل برای ایفای نقش‌های روانی و جسمی است. بهداشت به معنای نبود بیماری یا عقب ماندگی نیست.

رفتارهای ممنوعه زوجین پس از دعوا

رفتارهای ممنوعه زوجین پس از دعوا

دعوای بین زوجین پدیده‌ای است که تمام زوجین در زندگی مشترک خود آن را تجربه کرده‌اند؛ بنابراین با وجود اینکه بنابه گفته عده‌ای دعوا نمک زندگی است، ولی زن و شوهر باید سعی کنند تا هنگام دعوا راهی را یافته تا هرچه زودتر صلح و آشتی بین آن‌ها حکم‌فرما شود.

علائم جسمی افسردگی

علائم جسمی افسردگی

آنهایی که افسردگی دارند، احساس اندوه، ناامیدی و تنهایی کرده و معمولا علاقه و تمایل خود را به چیزهایی که زمانی برای‌شان لذت بخش بوده از دست می‌دهند. تمام این احساسات می‌توانند در توانایی فرد برای عملکرد مناسب مداخله کرده و اثری وحشتناک بر کیفیت زندگی او بگذارند.

7 دقیقه بدون وسواس!

7 دقیقه بدون وسواس!

اختلال وسواس جبری Obsessive Compulsive Disorder، وسواس فکری جبری یک اختلال رایج، مزمن و طولانی مدت است که در آن فرد دارای افکار غلط، اجباری و وسواس گونه است و تمایل به تکرار بیش از حد دارد.

ADHD را  بهتر بشناسیم

ADHD را بهتر بشناسیم

یکی از اختلال های که در اوایل دوره رشد، یعنی قبل از سن مدرسه شروع می شود ADHD یا به عبارتی اختلال کم توجهی و بیش فعالی است. هر چند این اختلال در تقسیم بندی های اختلال های روانی در یک گروه و تحت عنوان ADHD تقسیم بندی می شوند ولی علائم بالینی متفاوتی را می تواند داشته باشد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...