بایگانی نوشته‌ها


بحران را مدیریت کنید!

بحران را مدیریت کنید!

وقتی آدم‌ها به بن‌بست می‌رسند، راه‌های مختلفی را برای مدیریت بحران امتحان می‌کنند، که رابطه مستقیم با نوع شخصیت و دیدگاه آنها دارد. بعضی‌ها افسرده می‌شوند و شکست را قبول می‌کنند. عده‌ای مشکل را دور می‌زنند و سعی می‌کنند آن را نادیده بگیرند.

ناتوانی در خروج از رابطه عاطفی غلط

ناتوانی در خروج از رابطه عاطفی غلط

بهتر است خروج از رابطه عاطفی ناسالم به صورت حضوری انجام شود دلیل آن هم این است که وقتی شما نمی‌خواهید و یا نمی‌توانید به صورت حضوری و چهره به چهره دلایل قطع رابطه را عنوان کنید فرد تا مدت‌ها به این فکر می‌کند که دچار چه اشتباهاتی شده و یا چه رفتاری از او سرزده که لایق این ترک شده

کودکی با اتاق مرتب

کودکی با اتاق مرتب

مسئولیت پذیری یعنی قابلیت پذیرش و به عهده گرفتن کاری که از کسی خواسته شده است. مسئولیت با وظیفه تفاوت دارد، وظیفه کاری است که یک نفر به دیگری محول می کند و باید حتما انجام بگیرد. اما وقتی از کسی خواسته می شود مسئولیتی را بپذیرد، باید برای او کاملا مشخص شود موضوع درخواست چیست و در برابر به عهده گرفتن آن، چه چیزی به دست می آورد.

روانشناسی رقابت

روانشناسی رقابت

فاکس، روانشناس، کارآفرین و بازیکن سابق تنیس است که در «جام دیویس» نیز شرکت کرده و تا یک چهارم نهایی «ویمبلدون» رفته، تحلیل مفید و تامل‌برانگیزی از طبیعت روحیه رقابتی ارائه می‌کند. کتاب او، «ذهن برنده»، بسیار فراتر از ژانر معمول «استعاره‌های ورزشی» است و با ترکیبی از نظریات و توصیه‌های عملی، به همراه داستان‌هایی از قلمروهای ورزش، سرگرمی، تاریخ و دنیای تجارت به موضوع می‌پردازد.

طعم تلخ زندگی

طعم تلخ زندگی

اضطراب، زندگي فرد را تا حد زيادي تلخ مي‌كند، و اميد او به ايجاد زندگي آرام نابود مي‌كند. افراد مضطرب بيشتر به خودشان فكر مي‌كنند تا ديگران و آنها هميشه از تغيير موقعيت و شروع هر كاري بيشتر احساس اضطراب و هراس مي‌كنند.

تغییرات هورمونی در نوجوانان

تغییرات هورمونی در نوجوانان

وقتی فرزندتان به دوران نوجوانی قدم می‌گذارد، به دنبال استقلال و یافتن هویت خود است و ممکن است دست به رفتارهایی بزند که از نظر والدین عجیب و پیش‌بینی نشده‌اند. مثلا در برابر بیشتر سخنانتان ادا و اصول درآورد و یا در اتاق را با عصبانیت ببندد. متاسفانه این کارها، رفتار یک نوجوان معمولی است.

چرا ناامید می‌شویم؟

چرا ناامید می‌شویم؟

زندگی همیشه بالا و پایین دارد، وقتی یک نفر با قلب‌شکسته به رخت‌خواب می‌رود فرد دیگری تازه عشق واقعی خود را یافته است و هیچگاه این چرخه امید و ناامیدی پایان نمی‌پذیرد. گاهی بودن در شرایطی که هیچ کنترلی روی آن ندارید و باید تصمیمی ناعادلانه اتخاذ کنید، واقعا دشوار است. صرف‌نظر از مشکلاتی که با آنها روبه‌رو هستید، این حرکت به جلو و تحمل است که هنگام مقابله با سختی‌ها بسیار اهمیت پیدا می‌کند

راز بخیه‌های پنهان سندرم «قلب شکسته»

راز بخیه‌های پنهان سندرم «قلب شکسته»

از گذشته‌های دور مردم معتقد بودند شنیدن یک خبر پرهیجان و دردناک می‌تواند فرد را دچار حمله قلبی کند، گرچه در آن زمان این فقط یک نظر بود، اما امروز ارتباط بین قلب و عواطف و حالات روانی انسان ثابت شده است تا جایی که اصطلاح «قلب شکسته» یا «دل‌شکستگی» توصیفی است برای احساس غم شدیدی که هنگام تمام شدن یک ارتباط عاطفی شدید گریبان‌گیر فرد می‌شود.

زندگی در لحظه اکنون

زندگی در لحظه اکنون

ذهن سالم هر انسانی فرآیند‌های روانی دارد، که ممکن است به رنج و پریشانی منجر شود، اما با رفتار‌های درمانی مبتنی بر تعهد و پذیرش می‌توان رنج ناگزیر موجود را پذیرفت و زندگی پر معنایی را ساخت. ما انسانیم و دارای ذهن هستیم و ذهن هم گاهی فکر و احساس مثبت و گاهی منفی دارد.

خواسته‌های زنان از همسرانشان

خواسته‌های زنان از همسرانشان

زنان قبل و بعد از ازدواج از همسران خود انتظاراتی دارند که تحقق یافتن یا نیافتن آنها می‌تواند به شدت در انتخاب مرد زندگی آن‌ها و یا حتی طلاق و جدایی از همسر موثر باشد. زنان جوان معمولاً دیدی بیش ازحد اغراق شده نسبت به ازدواج دارند و مرد رویاهای آنها باید خصوصیات منحصر به فردی داشته باشد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...