بایگانی نوشته‌ها


اختلال تجزیه‌ای چیست؟

اختلال تجزیه‌ای چیست؟

اختلالات تجزیه‌ای یا گسستی، گروهی از بیماری‌های روان‌پزشکی هستند که در آنها آگاهی فرد از خود و محیطش مختل می‌شود و به اصطلاح، در ذهن بیمار، تجزیه و گسستی به وجود می‌آید که با محدود شدن احساسش از هویت خود یا اختلال درحافظه‌ بروز می‌کند.

قوانین تربیت صحیح کودکان

قوانین تربیت صحیح کودکان

وقتی روال مشخصی را در زندگی برقرار کردید، فقط در موارد خاص مانند زمان سفر یا بیماری می‌توانید انعطاف به خرج دهید. تربیت صحیح فقط با وجود نظم امکان‌پذیر است اما این فقط فرزند شما نیست که باید نظم را رعایت نماید بلکه تمام اعضای خانواده باید منظم باشند تا کودک منظم زندگی کند

جنون کندن مو (قسمت دوم)

جنون کندن مو (قسمت دوم)

گرچه هنوز درمان مشخصی برای این اختلال(تریکوتیلومانیا) وجود ندارد ولی می توان پس از تشخیص  آن به این افراد کمک کرد تا این عادت خود را کنار بگذارند. معمولا تشخیص  آن بر عهده روانپزشک است و با معاینه و صحبت با فرد و مشاهده علائم و  رفتارها تشخیص آن را قطعی می کند.

اسکیزوفرنیا چيست؟

اسکیزوفرنیا چيست؟

اسکیزوفرنیا یا روان گسیختگی شایع‌ترین نوع روان‌پریشی است و نوعی جنون (psychosis) به حساب می آید. به باور روانپزشکان فرد اسکیزوفرنیک قابلیت تمیز دادن بین افکار، ایده ها و تصورات قوی خودش و واقعیت را ندارد. این بیماری نوعی بیماری روانی با منشاء نامشخّص و علایم متغیّر می‌باشد.

بهزیستی و تامین اجتماعی

بهزیستی و تامین اجتماعی

بهزیستی، سازمانی فرهنگی، اجتماعی و امدادی است که به منظور گسترش رحمت الهی در جامعه و حفظ ارزش‌ها و کرامات والای انسانی، مجموعه خدماتی را  ارائه می‌دهد. سازمان بهزیستی برای کمک به قشرهای محروم و انسان‌هایی که  بنا به دلایل محیطی، اجتماعی، اقتصادی و ارثی و نیز داشتن مشکلات جسمی،  روانی، عاطفی، گرفتار مشکلات و دچار عدم تعادل شده‌اند، تأسیس شده است.

روانکاوی در مقیاس جهانی

روانکاوی در مقیاس جهانی

روانکاوی در ابتدای قرن بيستم موجب بروز انقلابی در درك انسان از دنيای ذهنی خود شد و بصیرت و بینشی نوين به وی ارزانی داشت.  در اين علم تازه توانایی‌های مجزای انسان بررسی می‌شدند اما انسان به عنوان يك دستگاه پيچيده‌ی دارای انگيزش كه دارای شخصیتی قابل درك است کنار گذاشته شد.

چگونه کودکان بیش‌‌فعال را کنترل کنیم؟

چگونه کودکان بیش‌‌فعال را کنترل کنیم؟

کنترل کودکان بیش فعال به معنی کنار گذاشتن آنها از معاشرت های اجتماعی و شرکت ندادن آنها در مهمانی ها و دورهمی های خانوادگی و دوستانه نیست. بچه‌ها در مهمانی کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و این مسأله زمینه بدقلقی آنها را  فراهم می‌کند؛ مخصوصاً اگر زمینه بیماری‌هایی چون «نقص توجه- بیش‌فعالی» را داشته باشد.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...