بایگانی نوشته‌ها


کاردرمانی

کاردرمانی

کاردرمانی معادل Occupational Therapy درانگلیسی و Ergo Therapie در فرانسوی است. سازمان بین المللی و نهاد نظارتی بر کیفیت آموزشی، علمی و بالینی آن” فدراسیون جهانی کاردرمانی (World Federation of Occupational (WFOT) Therapists)” نام دارد، که اکثر کشورهای معتبر دارای این رشته نظیر جمهوری اسلامی ایران عضو این فدراسیون می باشند.مطابق تعریفWFOT ، کاردرمانی رشته ای از گروههای پیرا پزشکی در حیطه ی توانبخشی و سلامت می باشد.

اعتیاد به مصرف الکل

اعتیاد به مصرف الکل

در آمریکا یک‌‌سوم تصادفات  رانندگی، دو سوم تصادفات رانندگی آخر شب و نیز دو سوم قتل‌‌ها تحت تأثیر  الکل اتفاق می‌‌افتد. در فرانسه که ۱۰ درصد نیروی کار کشور در صنایع مرتبط  با تولید و توزیع الکل کار می‌‌کنند، ۱۰ درصد کل مرگ و میر نیز مربوط به  عوارض مصرف الکل است و ۳۰ درصد تخت‌‌های بیمارستانی در اشغال مشکلات مرتبط  با مصرف الکل می‌‌باشد.

احساس پشیمانی خود را برطرف کنید

احساس پشیمانی خود را برطرف کنید

برخی افراد مدام درگیر احساس پشیمانی هستند که این موضوع زندگی را به کامشان تلخ کرده است. احساس پشیمانی امری بسیار عادی و رایج است. وقتی خودتان را برای یک پیامد بد سرزنش می‌کنید و یا به خاطر نتیجه یک انتخاب نادرست غصه می‌خورید یعنی پشیمان شده‌اید.

سکته مغزی در ایران زودتر از همه جا

سکته مغزی در ایران زودتر از همه جا

سکته مغزی نوعی اختلال نورولوژیک  ناگهانی است که به علت عروق کانونی قابل انتساب است که به دنبال آن  خون‌رسانی به ناحیه‌ای که دچار سکته مغزی شده مختل می‌شود. به بیان دیگر  اگر خون‌رسانی به قسمتی از مغز دچار اختلال شده و متوقف شود این قسمت از مغز دیگر نمی‌تواند عملکرد طبیعی خود را داشته باشد. این وضعیت را سکته مغزی می‌‌گویند.

سلامت روان زنان

سلامت روان زنان

یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش‌رو شیوع زیاد اختلالات روانی در زنان است. این امر می‌تواند دلایل متعددی  داشته باشد؛ خطاهای تشخیصی، علل بیولوژیکی شناختی، بروز برخی افسردگی‌ها به دلیل هورمون‌های زنانه، بروز برخی اختلالات روانی به دلیل بلوغ جسمی و جنسی، پایین‌تر بودن سن بلوغ، بارداری، زایمان و شیردهی و در مجموع تجربه استرس بیشتر باعث می‌شود زنان بیش از مردان انواع اختلالات روانی را تجربه کنند.

افسرد‌گی پس از زایمان

افسرد‌گی پس از زایمان

تمام کسانی که روزهای اول ماد‌ر یا پد‌ر شد‌ن را تجربه می‌کنند‌، د‌ر کنار شیرینی این حس، با مشکلات د‌یگری روبه رو می‌شوند‌ که جنس آن با د‌یگر اتفاقات رخ د‌اد‌ه د‌ر طول زند‌گی بسیار متفاوت است، آنها د‌ر کنار خوشحالی اطرافیان به د‌لیل ورود‌ یک عضو جد‌ید‌ به خانواد‌ه، با گریه، اضطراب یا عصبانیت‌های ماد‌ر روبه رو شد‌ه و نمی‌د‌انند‌ که این حالت‌ها نشانه‌هایی از افسرد‌گی پس از زایمان است.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...