بایگانی نوشته‌ها


شايع‌ترين علائم بيش‌فعالی کودکان

شايع‌ترين علائم بيش‌فعالی کودکان

براساس  مشاهدات انجام شده اين علائم تا 75 درصد کودکان مبتلا به بيش‌فعالی شايع است. اين بيماری دارای يک الگوی رفتاری شامل کاهش توجه پايدار، بيش‌فعالی و رفتارهای تکانشی می‌باشد و عموما تا زمانی که کودک وارد محيط سازمان يافته نظير دبستان، آمادگی و کودکستان نشود اين بيماری تشخيص داده نمی‌شود. هيچ عامل واحدی مسئول بروز اين اختلال نيست هر چند متغيرهای محيطی و ژنتيکی ممکن است در آن نقش داشته باشد. از علل مستعد کننده قوی برای اين اختلال  می‌توان به عوامل ژنتيک، ‌عوامل مربوط به رشد، ‌آسيب مغزی احتمالی، عوامل عصبی شيميايی و عوامل روانی اجتماعی اشاره کرد.

آغوش درمانی

آغوش درمانی

شواهد علمی حاکی از آن است که "لمس کردن" یا "تماس انسانی" یکی از قدرتمندترین و پايه اي ترين  نیازهاي بشر است. با در آغوش کشیدن و لمس نوزادمان اعتماد به نفس و عزت نفس در او ایجاد می کنیم. کسانی که در دوران نوزادی و کودکی دچار محرومیت حسی شده اند، در بزرگسالی به سختی قادرند عواطف خود را نشان دهند و به نظر دیگران افرادی سرد و بی روح هستند.

برای موفقیت منتظر تایید دیگران نباشید

برای موفقیت منتظر تایید دیگران نباشید

برای این که به آن چه که می‌خواهید باشید و داشته باشید برسید باید سخت تلاش کنید. با حسادت به هیچ جایی نمی‌رسید و هیچ چیز خوبی از حسادت به دست نمی‌آورید. برای پیشرفت و  تایید باید به داشته‌هایتان واقف باشید و به خاطر بیاورید که چقدر خوشبخت  هستید. هر روز برای شما فرصتی است که کاری بهتر از دیروز انجام دهید. وقتی  داشته‌هایتان را تشخیص دهید و بابت آنها سپاس‌گذار باشید به ارزشمند بودن و  استحقاق یک زندگی خوب داشتن خود باور پیدا می‌کنید.همچنین برای موفقیت منتظر تایید دیگران نباشید.

چطور فکر کنیم تا افسرده نشویم؟

چطور فکر کنیم تا افسرده نشویم؟

هرگاه دچار احساسات منفی و شدید، بدانید که این احساسات محصول ورود به محدوده باید‌ها، حتما‌ها، قطعا‌ها، توقعات، دستورها و الزام‌ها می‌باشد. از خود بپرسید چگونه فکر می‌کنم که دچار احساسات نامناسب نشوم؟ ما در هر شرایطی میتوانیم چهار مدل تفکر داشته باشیم: وحشتناک پنداری، الزام‌سازی یا باید انگاری، توجیه، مناسب و معقول

کتاب‌های کمک آموزشی خلاقیت دانش آموزان را می‌کشد

کتاب‌های کمک آموزشی خلاقیت دانش آموزان را می‌کشد

خلاقیت تقریبا در تمام انسانها وجود دارد اما نیاز به پرورش و تقویت برای شکوفایی آن دارد. برخلاف تصور بسياری از والدين درباره اينکه برای افزايش خلاقيت کودک نياز به سرمايه‌گذاری مالی وجود دارد، در اين راستا فقط لازم است کودک درباره اشيای موجود در محيط پيرامون خود اطلاعات کافی داشته باشد.

پیش دبستانی و تاثیر آن بر مهارت‌های روانی و سازگاری اجتماعی

پیش دبستانی و تاثیر آن بر مهارت‌های روانی و سازگاری اجتماعی

آمادگی كودكان برای ورود به مدرسه و موفقيت بعدی آنها در تحصيل، با جنبه­ های مختلف تحول آنها مرتبط است. در گذشته عقيده­ ی بسياری از صاحب نظران، بر اين بود كه ورود كودكان به دبستان، آغاز يادگيری و شكوفايی آنها در همه ­ی ابعاد رشد است. اما امروزه در پرتو تلاش صاحب نظران مختلف، مسير تفكر و برنامه ­ريزی، به سمت بارور كردن آموزش­ های پيش از دبستان به عنوان پيش نياز ورود كودكان به مدرسه تغيير كرده است.

به‌جای فرزندانتان تصمیم نگیرید

به‌جای فرزندانتان تصمیم نگیرید

لحاظ کردن برنامه‌های تفریحی و  گردشگری در کنار مسافرت با در نظر گرفتن نظرات دانش‌آموزان می‌تواند نقش  مهمی در آموختن تجربه‌ها به آنها داشته باشد، ضمن اینکه خانواده‌ها می‌توانند با مشورت با فرزندان خود و براساس علایق و نظرات آنها نسبت به  ثبت نام‌شان در کلاس‌های تابستانی  اقدام  کنند.

عضویت خبرنامه
عضو خبرنامه ماهانه وب‌سایت شوید و تازه‌ترین نوشته‌ها را در پست الکترونیک خود دریافت کنید.
آدرس پست الکترونیک خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...